2 Dünya 1 Ara Bulucu İŞ ANALİZİ | İş ve Bilgi Teknolojileri Birimlerinde Uyumun Sırrı: Birbirini Anlamak
 

Günümüzün rekabetçi iş koşullarında dijital dönüşüm belki de etkisi en fazla hissedilen dinamiklerin başında geliyor. Artık ölçekten bağımsız olarak tüm kurumların önünde çok iyi tanımlanması, çözümlenmesi ve yönetilmesi gereken bir soru duruyor: Kurumumuzda bilgi teknolojilerinden en fazla faydayı nasıl sağlarız?

Doğaları gereği farklı kültürlere, hedeflere ve çalışma şekillerine sahip olan İş birimleri ile Bilgi Teknolojileri birimlerinin birbirleri ile uyumu yakamaları olmazsa olmaz bir gerekliliktir ve uyuşmanın üst düzeye çıkarılması öncelikli hedefler arasında yer almalıdır. Farklı dillerde konuşan bu dünyaların birbirlerini anlam kaymalarını engelleyecek biçimde anlayabilmeleri ve öncelik ve çıkarlarının çatışan değil ortak olduğunu gözlemlemeleri esastır.

Uyumu yakalayabilmenin önemli araçlarından biri, iki dünyayı da tanıyan ve onlarla birlikte hareket edebilen, tarafların talep ve ürünlerini diğerine onun diline çevirerek anlatabilen bir rolü organizasyon içinde kurumsallaştırmaktır. Talepleri dinleyen, sorgulayan ve zenginleştiren bu rol, ihtiyacın doğru anlaşılmasını ve bu ihtiyacı karşılayacak doğru çözümün üretilmesini sağlayacak yetkinliklere sahip olmalıdır. Birbirini anlayabilen birimlerden oluşan kurumlarda uyumun yakalanacağı açıktır. Uyum ortak hedeflere ulaşılmasını kolaylaştıracak, bu da kurumu başarıya taşıyacaktır. Bu nedenle, İş ve Bilgi Teknolojileri birimleri arasında doğru konumlandırılan ve gerekli yetkinliklerle donatılmış iş analizi, dijital dönüşümün sürekliliğinin sağlanması için büyük bir önem taşımaktadır.

 
   
     
 
Temmuz 26, Çarşamba
 
     
 
13:30 - 16:30 | Point Hotel Barbaros
 
 

Katılım için LCV: (212) 232 47 20 Son Tarih: 14 Temmuz 2017

 
     
Go to top
Our website is protected by DMC Firewall!